Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzJazz

PIOTR MACHALICA "MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI"

Koncert Krakdent 2020 piątek 13/03/2020r. godzina 19:30 Piwnica Pod Baranami

 

 

(cena biletu 100zł) 

 

 


Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze.

Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza.

Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą", czy "Blue Tango".

 

Zespół w składzie:
Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa,

Paweł Surman - trąbka, akordeon

 

 

(cena biletu 100zł) 

 

Uwaga!!

Od 2020r. słynna  Piwnica pod Baranami jest naszym nowym miejscem spotkań muzycznych podczas Krakdentu!

 

Piwnica Pod Baranami to najsłynniejsza scena kabaretowa w Polsce, którą tworzą artyści różnych specjalności: literaci, muzycy, plastycy i aktorzy, a także przyjaciele zespołu i grupa wiernej publiczności.

Utworzona w 1956 roku z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego, działająca, z przerwą w latach 1962–1964, w podziemiach Pałacu pod Baranami na Rynku Głównym w Krakowie.

Piwnica Pod Baranami osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w księdze Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację.

Po blisko pięćdziesięciu latach istnienia Piwnica obrosła legendą jej ekscentrycznych wykonawców, a styl kabaretu wszedł do potocznego języka jako "styl piwniczny".

 

Piwnica pod Baranami

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

 

Bilety dostępne wyłącznie na stronie www.PortalDentystyczny.pl

 

 

 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS