Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzInformacjie NIL
Doradca ADR – NIL wyjaśnia
 

 

 

 

 

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej pojawiło się wyjaśnienie problemu, który trapi wielu dentystów: czy zobowiązani są oni do zatrudnienia doradcy ADR, czyli doradcy do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych.

Z przepisów wynika, że z obowiązku takiego zwolnione są przedsiębiorstwa (a do nich zalicza się również gabinety stomatologiczne), w sytuacji, kiedy masa wywożonych odpadów medycznych, które określone zostały kodem UN3291, nie przekracza 333 kg. Limit wagowy wyznaczony przez przepisy dotyczy jednorazowego transportu.

Jak czytamy na stronie NIL, zdecydowana większość odpadów medycznych powinna być zaliczona do wspomnianej kategorii. Oznacza to, że jeżeli jednorazowy transport takich odpadów nie przekracza ciężaru 333 kg, wówczas zatrudnianie doradcy ADR nie jest konieczne.

 

Przepisy odnoszące się do poruszonego zagadnienia znajdują się w umowie europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 roku, a także zawarte są w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 roku o przewozie towarów niebezpiecznych.


 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS