Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzInformacjie NIL
KS NRL o oświadczeniach o wyrażeniu zgody oraz aneksach przedłużających umowę z NFZ
 

 

 

 

 

 

 

Komisja Stomatologiczna NRL wydała komunikat w sprawie oświadczeń o wyrażeniu zgody oraz aneksów przedłużających umowę z NFZ. Komisja rekomenduje w nim wstrzymanie się z podpisywaniem dokumentów związanych z przedłużeniem umów wygasających w połowie przyszłego roku. 28.10 2021 z ramienia NRL wysłane zostało bowiem do centrali NFZ pismo z wnioskiem o pilne wyjaśnienia w związku z mnożącymi się wątpliwościami dotyczącymi przedłużania umów z Funduszem.

KS NRL zwróciła uwagę, że w piśmie nadesłanym przez NFZ w odpowiedzi na apel NRL z 24.09 2021 r. o wstrzymanie akcji pozyskiwania od świadczeniodawców oświadczeń wyrażających zgodę na przedłużenie umów wygasających w połowie przyszłego roku nie znalazło się wyjaśnienie stanowiska Funduszu wobec zasugerowanej w apelu przez Prezydium NRL interpretacji przepisu ustawy covidowej, który ma być podstawą prawną do przedłużenia wspomnianych umów.

W komunikacie czytamy „Chodzi o dość poważną wątpliwość, czy fakt przedłużenia umowy na tej podstawie prawnej nie oznacza, że konkursy odbędą się po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego”.

W komunikacie zwraca się uwagę, że oddziały Funduszu postępują obecnie niejednolicie.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS