Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościWieści z kraju i ze świata

Gabinet dla niepełnosprawnych
  • 14-11-2007
 

Bariery architektoniczne przeszkadzały niepełnosprawnym mieszkańcom Opola w wykonywaniu badań stomatologicznych, szczególnie zdjęć rentgenowskich zębów. Teraz nie mają już tych kłopotów.

 

Pracownie nierzadko mieściły się na piętrze, w budynkach bez windy, co dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim stanowiło przeszkodę nie do pokonania. Teraz rodzice dzieci z porażeniem mózgowym, odetchnęli z ulgą. Na parterze Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym przy ul. Szymanowskiego otwarto nowy gabinet stomatologiczny.

 

Mieści się w nim nowy fotel dentystyczny oraz aparat do zdjęć rentgenowskich wykonywanych metoda cyfrową. Wykonywane zdjęcia nie są odbijane na kliszy, ale wysyłane od razu do komputera. To znaczne ułatwienie zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego.

 

Choć aparat wytwarza znacznie mniejsze promieniowanie, niż zwykły rentgenowski aparat, pomieszczenie zostało odpowiednio zabezpieczone. Ochroną przed stanowią ołowiane płyty, którymi wyłożono ściany i sufit.

 

Gabinet tego rodzaju był bardzo potrzebny, o czym świadczy fakt, że rodzice z niepełnoprawnymi dziećmi pokonują spore odległości, aby się tam dostać. Niektórzy dojeżdżają nawet z odległości 200 kilometrów. Oddanie do użytku nowego gabinetu umożliwi wykonanie większej liczby zabiegów.

 

Koszt inwestycji wyniósł 150 tysięcy złotych, ogromną większość (140 tys.), pokryli sponsorzy, oddając na ten cel jeden procent swojego podatku. Pozostałe 10 tysięcy dołożyła firma ECO.

 

Źródło: Nowa Trybuna Opolska , 13.11.2007 r.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS