Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościPrawo

Nowości prawne
 • 17-05-2008
 
 1. 15 maja 2008 r. weszło w życie znowelizowane rozporządzenie ministra zdrowia, dotyczące stażu podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów.

  1. Najważniejsze zmienione punkty tego aktu prawnego to:
  • Stażyści otrzymają 30% podwyżkę płacy i będą otrzymywać 1824 zł miesięcznie, a nie jak dotąd 1404 zł. Wynagrodzenie zostanie wypłacone z wyrównaniem, licząc od początku stycznia tego roku. Stażyści podwyżki otrzymają na pewno, ponieważ sfinansuje je budżet państwa, w którym zarezerwowano na nie 140 mln zł.
  • Stażysta może mieć tylko jeden dyżur tygodniowo. Zwiększenie liczby dyżurów jest możliwe pod warunkiem nieprzekroczenia 48-godzinnego tygodnia pracy. Wynagrodzenie przysługujące stażyście za każdą godzinę dodatkowego dyżuru to 125% stawki godzinowej płacy zasadniczej. To znaczna podwyżka w stosunku do poprzedniego wynagrodzenia za dodatkowe godziny dyżurów, które było o 75% niższe.
  • Zmiany w zasadach zdawania Lekarskiego Egzaminu Państwowego (LEP) oraz Lekarskiego Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP) – można je zdawać również w innym języku niż polski. Osoba, która chce zdawać egzamin w innym języku, musi zawnioskować o to do Centrum Egzaminów Medycznych. Jeśli adept medycyny uzyska co najmniej 56% możliwych do zdobycia punktów, egzamin jest zaliczony. Osoby, które nie zaliczyły egzaminu mogą podchodzić do niego po raz kolejny w innym terminie. Przed komisją egzaminacyjną mogą też powtórnie stanąć ci, którzy chcą poprawić wynik z pierwszego podejścia.

 2. 28 maja wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia, zmieniające rozporządzenie dotyczące wykazu gwarantowanych świadczeń lekarza dentysty i materiałów stomatologicznych oraz rodzaju dokumentu potwierdzającego uprawnienia do tych świadczeń.

Źródło: „Gazeta Prawna”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS