Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Wojna o rzetelną stomatologię
  • 08-02-2019
 

 

 

 

Rezolucja CED „ Corporate Dentistry in Europe”, która ma wspomóc porządkowanie rynku stomatologii i powrót do dobrych praktyk, w zdecydowanej części jest popierana przez lekarzy dentystów. Są jednak osoby, którym nie podobają się dość rygorystyczne zapisy rezolucji mające na celu zapobiec temu, aby ta dziedzina medyczna przekształciła się w maszynkę służącą jedynie zarabianiu pieniędzy.

Jak przytacza „Gazeta Lekarska”, w samorządzie lekarskim od dawna mówi się o tym, że tego typu zapisy nie podobają się osobom, które w stomatologii widzą przede wszystkim pieniądze. Dotyczy to głównie podmiotów, których właścicielami i kierownikami nie są lekarze stomatolodzy, gdyż to właśnie tam najczęściej rządzą marketing i nastawienie na finansowy zysk.

 

Komisja Stomatologiczna NRL zadeklarowała, że ma zamiar nadal prowadzić działania służące wprowadzaniu ładu korporacyjnego poprzez opracowanie i wdrażanie zasad dobrych praktyk w działalności leczniczej stomatologów. Popiera rezolucję „Corporate Dentistry in Europe” i ma zamiar ją przedłożyć Ministrowi Zdrowia.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS