Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościDziałalność gosp., podatki, finanse

Unijne pieniądze w Lubuskiem
  • 08-07-2008
 

Stomatolodzy z woj. lubuskiego mogą starać się o pieniądze na rozwój swojej firmy. Mogą je otrzymać w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Program podzielony jest na kilka działań, w ramach których udzielane są dotacje na rozwój firmy, dofinansowanie na wyposażenie sprzętowe czy unowocześnienie technologii, na prowadzenie badań i na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw.

Szczegółowe informacje na temat LRPO znajdują się na stronie internetowej www.lrpo.lubuskie.pl. Można też stamtąd pobrać najważniejsze dokumenty i wzory wniosków. Strona zawiera harmonogram konkursów w ramach poszczególnych zadań Programu na lata 2007 – 2013.

 

Jeśli stomatolog prowadzi indywidualną praktykę, a chciałby otrzymać dotację np. na remont lokalu przeznaczonego na działalność oraz na wyposażenie gabinetu, zanim zacznie cokolwiek robić, powinien zainteresować się działaniem 2.1 „Mikroprzedsiębiorstwa” LRPO. Jak wyjaśnia w „Gazecie Lubuskiej” ekspert z Wydziału Kontraktacji Inwestycji Gospodarczych LRPO: „Dotacje udzielane w ramach działania 2.1 "Mikroprzedsiębiorstwa" LRPO stanowią pomoc publiczną w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej. warunkiem udzielenia tej pomocy jest jej niezbędność oraz wystąpienie tzw. "efektu zachęty". Oznacza to, że pomoc ta powinna być udzielana na przedsięwzięcia, które bez niej nie byłyby zrealizowane lub byłyby realizowane później albo w ograniczonym zakresie. Dlatego inwestor może rozpocząć prace związane z realizacją inwestycji dopiero po złożeniu wniosku o dofinansowanie i otrzymaniu pisemnego potwierdzenia (...)”.

Jeśli zatem dentysta rozpoczął już remont lokalu, a dopiero potem złożył wniosek o dofinansowanie i na remont, i na zakup sprzętu, to zostaną mu przyznane jedynie środki na zakup sprzętu; ponieważ w momencie kiedy remont już jest rozpoczęty, traci rację bytu „reguła zachęty” w stosunku do działań modernizacyjnych lokalu, ale ta sama reguła pozostaje aktywna w odniesieniu do sprzętu, którym stomatolog zamierza wyposażyć swój odnowiony gabinet.

Mikroprzedsiębiorca może w ramach LRPO otrzymać do 2 mln zł dotacji.

 

Źródło: „Gazeta Lubuska”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS