Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Na Podkarpaciu czas oczekiwania i batalii o pieniądze
  • 17-02-2011
 

 

 

 

 

Pierwsze tygodnie 2011 roku upływają na Podkarpaciu pod znakiem oczekiwania na rozstrzygnięcia w sprawie umów z NFZ obejmujących świadczenia stomatologiczne i batalii o zwrot pieniędzy za nadwykonania. Stomatolodzy i pacjenci z tamtego regionu dowiedzą się dopiero pod koniec lutego, jak będzie wyglądać realizacja świadczeń – wtedy rozstrzygnie się dodatkowy konkurs zorganizowany przez Fundusz. Na razie kilkaset tysięcy ubezpieczonych czeka na porozumienie dentystów z NFZ.

 

O nadwykonaniach i bataliach o zwrot przeznaczonych na nie pieniędzy robi się głośno pod koniec roku lub tuż po rozpoczęciu kolejnego. Szpitale coraz częściej walczą o pieniądze przed sądem. To jedyny czasem sposób na odzyskanie pieniędzy wydanych na leczenie. Przegrana batalia może oznaczać dla niektórych placówek zagrożenie bankructwem.

- Skoro inne drogi zawodzą, trzeba korzystać z drogi prawnej. Ekonomia jest bezwzględna i chcąc utrzymać się na rynku świadczeń medycznych, nie ma innego wyjścia – uważa Janusz Kołakowski, dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, któremu udało się w ciągu ostatnich kilku lat wygrać walkę o zwrot pieniędzy za nadwykonania.

Nadwykonania pojawiają się jako naturalny skutek za niskich limitów określonych w umowach z Funduszem. Kontrakty nie zaspokajają potrzeb wielu segmentów medycyny. Choć w tym roku umowy z Funduszem są wyższe niż w poprzednim, różnicę tę niwelują rosnące koszty wykonywanych zabiegów i udzielanych świadczeń.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS