Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Walka dentystów o wyższe kontrakty
  • 15-07-2010
 

 

 

 

 

Dentyści nie wykorzystują pieniędzy przyznanych w ramach kontraktów – tak oceniać ma sytuację NFZ. Tymczasem stomatolodzy mają odmienne zdanie:

- Pieniędzy na stomatologię z roku na rok jest mniej. Jeśli to się nie zmieni, trudniej będzie leczyć zęby w ramach świadczeń NFZ - alarmuje Związek Lekarzy Dentystów-Pracodawców Ochrony Zdrowia w woj. podkarpackim.

Problem obniżanych systematycznie wartości kontraktów oraz liczby samych umów wywołuje sporo emocji w środowisku dentystycznym. Dlatego część stomatologów decyduje się głośno walczyć o nietraktowanie po macoszemu stomatologii – szczególnie w regionach, w których nakłady na kontrakty w tej dziedzinie medycyny gwałtownie spadły (np. w woj. podkarpackim i śląskim o ponad 20 proc.).

Niepokój budzi również fakt, iż do końca sierpnia ma być znany program finansowania stomatologii w przyszłym roku, a tymczasem jego projekt wciąż pozostaje nieznany. Część dentystów obawia się, że Fundusz chce ich postawić przed faktem dokonanym. NFZ zauważa, że na przedstawienie projektu jest jeszcze czas.

- Na przygotowanie projektu wszystkie wojewódzkie oddziały NFZ mają czas do końca lipca. Właśnie pracujemy nad nim. Mogę powiedzieć, że pieniądze na stomatologię nie powinny być mniejsze niż w tym roku - mówi Marek Jakubowicz z podkarpackiego oddziału Funduszu.

Źródło: „Nowiny”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS