Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Gabinet z dotacją
  • 12-04-2010
 

 

 

 

 

Dotacja na własny gabinet stomatologiczny? Jak najbardziej. Szczególnie skorzystać na tym mogą młodzi dentyści, którzy marzą o założeniu własnego biznesu, lecz z powodu ograniczonych możliwości finansowych nie stać ich na zrealizowanie planu.


Kamila Kabzińska z Rzepina, która stomatologię kończyła w Pomorskiej Akademii Medycznej i Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej PAM w Szczecinie (i tam też robiła staż podyplomowy), podjęła pracę w Szczecinie, a potem zdecydowała się na finansowanie marzeń o własnym gabinecie poprzez dotację unijną.

- Nadszedł w końcu taki dzień, że pomyślałam sobie o stworzeniu własnego gabinetu stomatologicznego. Postanowiłam napisać projekt o dofinansowanie z Unii Europejskiej i czekać jak to wszystko się potoczy – opowiada.- Po wystartowaniu w konkursie projektów znalazłam się w pierwszej dwudziestce.

Młoda pani stomatolog uczestniczyła w cyklu szkoleń, na których m.in. nauczyła się, jak pisać biznesplan. Jej pomysł na prowadzenie własnego gabinetu był na tyle dobry, że praca znalazła się na drugim miejscu, a sama pani Kamila otrzymała finansowe wsparcie unijne, które przynajmniej częściowo pokryło potrzeby związane z uruchomieniem gabinetu. Placówka jest nowocześnie urządzona, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dzieci. To głównie z powodu małych pacjentów dentystka zdecydowała się na wmontowanie telewizora w stelaż fotela. Dzięki temu dzieci podczas zabiegów mogą oglądać ulubione bajki – takie rozwiązanie bardzo usprawnia pracę i rozluźnia zestresowane maluchy.

- Może w przyszłości jeszcze rozbuduję gabinet. Cały czas jeżdżę na szkolenia i wykłady na temat stomatologii. Fajnie by było dobudować tu drugi gabinet i sprowadzić ortodontę lub chirurga - snuje plany Kamila Kabzińska.

Źródło: „Gazeta Lubuska”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS