Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Dentyści dla dzieci Tybetu
  • 29-10-2009
 

 

 

O panach Bartoszu Niedziółce i Jacku Pawłowskim pisaliśmy już na stronach Portalu Dentystycznego. Dwaj dentyści wyruszają do sierocińca w obozie uchodźstwa tybetańskiego w Dolanji w Indiach, by przez miesiąc leczyć tamtejszym dzieciom zęby.

- W BCH jest 300 dzieci w wieku od 3 do 17 lat – mówi Bartosz Niedziółka. - W pobliskim klasztorze przebywa 200 chłopców pozostających pod opieką mnichów. Chcemy zająć się ich uzębieniem i nauczyć dbania o higienę. Bo cóż z tego, że przez miesiąc będziemy ich leczyć, skoro nie są nauczeni na przykład mycia zębów?

Tybetańskie dzieci powinny mieć zdrowe zęby. Miesięczny pobyt polskich dentystów i podjęte leczenie nie zaspokoją wszystkich potrzeb małych pacjentów, z których wielu jeszcze nigdy w swoim życiu nie odwiedziło stomatologa czy innego lekarza, ale pozwoli m.in. na skompletowanie dokumentacji medycznej, na bazie której możliwa będzie kontynuacja działań.

- Na miejscu są jeszcze Kanadyjczycy – dodaje Niedziółka. – Jestem z nimi w kontakcie i wiem, że zamierzają odwiedzić Dolanji po naszym wyjeździe oraz kontynuować rozpoczęte przez nas leczenie.

Poznański dentysta chciałby zaangażować więcej specjalistów do pomocy dzieciom Tybetu, nie tylko stomatologów.

- Widzę, że to ma sens – opowiada. – I może przy okazji kolejnych wypraw będzie nas więcej.


Źródło: „Polska Głos Wielkopolski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS