Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Sportowe Mistrzostwa Świata Medyków
  • 19-10-2009

Praktyka stomatologiczna i praca w przychodni to nie całe życie lekarza. Medycy z powodzeniem realizują również swoje pasje sportowe. I odnoszą na tym polu spektakularne sukcesy – czego dowodem były XXX Mistrzostwa Świata Medyków (World Medical and Health Games – WMHG), które odbyły się w dniach 4-11 lipca w hiszpańskim Alicante. Nasi lekarze - zawodnicy okazali się nie do pokonania w wielu konkurencjach. Złoto, srebro i brąz zdobyli zwielokrotnione - z mistrzostw polscy reprezentanci zawodów lekarskich przywieźli kilkadziesiąt medali. Wśród stomatologów najwięcej medali zdobyła Bożenna Kędzierska – w sumie 14, z tego 10 złotych.

Stomatolodzy brali również udział w:

• turnieju golfa - w zawodach wywalczono złoty medal w kategorii handicap 17-24;

• grach zespołowych – efektownie zdobywając złoto w rywalizacji szóstek piłkarskich;

• turniejach plażowych, gdzie wywalczyli m.in. brązowy medal w zmaganiach piłkarskich.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Medyków uznane zostały za udane – potwierdzają to: gros zdobytych medali i zadowolenie z uczestnictwa w międzynarodowej rywalizacji budowanej na zasadzie fair play.

Przyszłoroczne XXXI WMHG odbędą się w chorwackim Poreč.

Źródło: „Gazeta Lekarska”