Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Symulacje – z czego wynika ich wartość dla stomatologii?
  • 31-01-2023
 

 

 

 

 

Symulacje wykorzystywane są w wielu dyscyplinach i w środowiskach edukacyjnych, także w stomatologii. To odwzorowania zdarzeń rzeczywistych lub hipotetycznych – dzięki temu osobom kształconym umożliwia się interakcje z modelami sytuacji i zjawisk.

Pracownicy służby zdrowia, także dentyści oraz członkowie zespołu stomatologicznego, muszą skutecznie komunikować się z pacjentami, a także rejestrować ich parametry życiowe, podejmować przemyślane decyzje związane z opieką w oparciu o stan zdrowia obecny oraz kompetentnie wykorzystywać swoją wiedzę dziedzinową w połączeniu z umiejętnościami psychomotorycznymi, tak aby w sposób pewny zwracać się do pacjenta i leczyć go.

Symulacje wspierają autentyczną, aktywną i samodzielną naukę, a ponieważ są odzwierciedleniem sytuacji, które mogą przytrafić się w rzeczywistości, wspomagają trafność oceny zdarzenia i stanu pacjenta oraz ułatwiają podjęcie słusznej decyzji terapeutycznej. Tym samym budują pewność siebie, szczególnie u przyszłego lub początkującego specjalisty stomatologii, a także umożliwiają wyuczenie określonych zachowań w konkretnych sytuacjach, co oszczędza czasu i stresu im samym oraz pacjentom.

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS