Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Dentysto, czy wiesz, ile będziesz mieć emerytury?
  • 09-12-2022
 

 

 

 

 

Czy polski dentysta wie, ile potrzebuje zarobić teraz, aby mieć godziwe finansowanie życia na emeryturze? W Wielkiej Brytanii wie to tylko część stomatologów. Z opracowanych dla warunków brytyjskich Retirement Living Standards wynika, że jedna osoba potrzebowałaby co najmniej 33 600 funtów rocznie, aby zachować wygodny tryb życia z niewielkimi luksusami.

Brytyjscy dentyści nie wiedzą też, ile faktycznie tej emerytury dostaną. W ramach prowadzonej w tym kraju narodowej kampanii Pension Attention zrealizowano badanie, w którym wykazano, że oszczędności wystarczające na emeryturę są kluczowym priorytetem finansowym dla około 40% dentystów. Około 1 na 10 stomatologów nie ma pewności, ile faktycznie będzie potrzebować pieniędzy, gdy nadejdzie czas na rezygnację z pracy. Część dentystów, z uwagi na wiele źródeł dochodu, nie jest w stanie nawet w przybliżeniu oszacować, ile otrzyma emerytury.

Ze wspomnianego badania wynika również, że w ciągu najbliższych dwóch lat mniej więcej 25% dentystów ma zamiar postawić na skrócenie czasu pracy, a około 20% ankietowanych zamierza zmniejszyć swoje zobowiązania wobec NHS – odpowiednika naszego NFZ. Ponadto wykazano, że stomatolodzy lepiej niż dentystki rozumieją implikacje krótko- i długoterminowego planowania finansowego – wśród pań dentystek było to ok. 25%, a wśród stomatologów ok. 41%.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS