Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Druk 3D – wzrost o 365%
  • 12-05-2022
 

 

 

 

 

 

Szacuje się, że globalny rynek usług stomatologicznych wzrośnie o ponad 130 miliardów dolarów do 2023 r., a postęp w dziedzinie technologii cyfrowej i drukowania 3D będzie napędzać rozwój rynku usług stomatologicznych. Tylko w zakresie drukarek 3D w stomatologii rynek ma osiągnąć wzrost o 365% do 2025 r.

 

Stomatolodzy i technicy dentystyczni coraz częściej korzystają z technologii obrazowania i druku 3D w celu poprawy wydajności zabiegów stomatologicznych oraz wykonywania prac protetycznych. Obrazowanie 3D jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez dostawców usług dentystycznych w zakresie stomatologii estetycznej, a ulubioną technologią w tym obszarze jest tomografia komputerowa CBCT, ponieważ zapewnia ona niezwykłe dokładne trójwymiarowe odwzorowanie warunków anatomicznych jamie ustnej pacjenta. Sprzęt umożliwia także dokonywanie pomiarów, planowanie zabiegów i monitorowanie postępu w leczeniu i zmniejsza ekspozycję pacjenta na niekorzystny wpływ promieniowania jonizującego.

Technologia CBCT jest coraz bardziej popularna, szczególnie w Ameryce Północnej i w Europie. Szybszemu jej rozpowszechnianiu się przeszkadzają jedynie koszty wdrożenia systemu. Jednak ze stałym wzrostem liczby wdrożeń, specjaliści na całym świecie opracowują nowe standardy i aplikacje dla tej technologii, co powinno przynieść redukcję kosztów zakupu i użytkowania.  

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS