Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Jak polscy dentyści podchodzą do leczenia dzieci?
  • 22-11-2021
 

 

 

 

 

 

Badacze z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie opublikowali w zeszłym roku wyniki badania, w którym skupiono się na przeanalizowaniu podejścia lekarzy dentystów w Polsce do leczenia pacjentów nieletnich. Omówiono także wykonywane przez dentystów procedury lecznicze i czynniki, które wpływają na komunikację i planowanie leczenia.

Wyniki opracowano w oparciu o analizę 577 ankiet – większość z nich, bo 85,4%, wypełniły dentystki. Średni wiek ankietowanych wynosił ok. 33 lata. Wśród uczestników badania niecałe 18% posiadało specjalizacje, a z tej grupy – 24,3% było petodontami. Ponad 85% ankietowanych leczyło małe dzieci w wieku do 6 lat. 18,5% leczyło zęby mleczne bez znieczulenia miejscowego, a ponad 71% zdecydowało się na skierowanie niewspółpracującego dziecka do leczenia w znieczuleniu ogólnym.

Prawie 85% ankietowanych uznało, że możliwe jest pokonanie dentofobii u dziecka dzięki wizytom adaptacyjnym. Na profilaktykę stawiało porady 98% ankietowanych, a ponad 93% do odbudowy zębów mlecznych wykorzystywało cement szkło-jonomerowy.

60,5% respondentów zadeklarowało przyjmowanie pacjentów niepełnosprawnych. 40,1% korzystało z unieruchomienia dziecka. Z ankiet wynika, że co szósty lekarz był zainteresowany kursami z zakresu pedodoncji.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS