Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Autorski program nauczania geriatrii dla studentów stomatologii
  • 21-10-2021
 

 

 

 

 

 

Populacja się starzeje, dlatego ważne jest, aby przyszli stomatolodzy zdobyli kompetencje geriatryczne. Dzięki temu będą mogli zapewnić dobrą opiekę stomatologiczną i leczenie uwzględniające szczególne potrzeby osób starszych.

Na Uniwersytecie w Bernie w Szwajcarii opracowano autorski program nauczania geriatrii dla studentów stomatologii. Program ten opiera się na europejskim programie studiów licencjackich z medycyny geriatrycznej dla studentów medycyny i obejmuje 8 dziedzin geriatrycznych, które uznano za istotne dla opieki stomatologicznej, takie jak: leki przeciwbólowe, zaburzenia poznawcze, zdolność podejmowania decyzji, zaburzenia chodu i równowagi, zaburzenia słuchu, niedożywienie, polifarmacja i zaburzenia widzenia.

Szwajcarscy naukowcy, którzy wdrożyli ten program do nauczania studentów ostatniego roku stomatologii, dokonali po zakończeniu kursu jego ewaluacji. Oceniono, że u studentów, którzy byli uczestnikami tego programu, zarówno samoocena, jak i kompetencje wzrosły we wszystkich ośmiu wymienionych dziedzinach geriatrii.

 

Szwajcarzy są przekonani, że integracja wspomnianego programu nauczania geriatrii z programem kształcenia na studiach stomatologicznych jest wykonalna i pozytywnie wpłynie na zapewnienie lepszej opieki stomatologicznej osobom starszym.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS