Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Trzy ważne wymagania dla prefabrykowanych zębów sztucznych
  • 20-10-2021
 

 

 

 

 

 

Przez długi czas prefabrykowane akrylowe zęby protetyczne traktowane były w pracowni techników dentystycznych i gabinetach dentystycznych po macoszemu. Działo się tak, gdyż prym wiodła ceramika. Z czasem okazało się jednak, że akryl jest materiałem bardzo wszechstronnym i dającym wiele satysfakcji z pracy nad protezami.

Obecnie prefabrykowanym zębom akrylowym stawia się wysokie wymagania. Oto trzy bardzo ważne czynniki, które zawsze powinny być brane pod uwagę:

  • Kształt i odcień – estetyczny wygląd protezy stomatologicznej jest bardzo istotny dla pacjentów. Chcą oni przede wszystkim pięknych zębów. Odtworzenie funkcji żucia jest ważne, ale pacjenci ogromny nacisk kładą też na wygląd protezy. Dlatego dobrej jakości prefabrykowane zęby powinny cechować się możliwością dopasowania ich do indywidualnych wymagań.

  • Funkcjonalność i konfiguracja – jednym z podstawowych wymagań dla dobrze wykonanej protezy jest takie ustawienie każdego z zębów z osobna, aby proteza nie wykoślawiała się i nie przechylała pod wpływem sił powstających w procesie żucia. Istnieją różne koncepcje konfiguracji, a kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednia okluzja.

  • Odporność na ścieranie – właściwości materiału, z którego wykonane są prefabrykowane sztuczne zęby, to kolejny kluczowy element mający wpływ na ocenę przydatności konkretnego rozwiązania w pracy technika dentystycznego. Ponieważ mało który pacjent zaakceptuje konieczność wymiany lub odrestaurowania sztucznych zębów wkrótce po wykonaniu protezy, w laboratoriach protetycznych i wśród pacjentów preferowane są zęby prefabrykowane, które z punktu widzenia materiałoznawstwa gwarantują długą żywotność.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS