Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Nowe implanty z lepszą osseointegracją
  • 26-02-2021
 

 

 

 

 

Naukowcy z Chin opublikowali wyniki badania, z którego dowiadujemy się, że implanty, których powierzchnie potraktowane były przed wszczepieniem kwasem fluorowodorowym oraz wykonano ich anodowanie, charakteryzują się znacząco lepszą osseointegracją w krótkim czasie po umieszczeniu wszczepów w kości szczęk w porównaniu do wszczepów kontrolnych. Dzięki badaniom z wykorzystaniem tomografii komputerowej wykazano, że zastosowanie implantów ze zmodyfikowaną powierzchnią już po dwóch tygodniach od wszczepienia doprowadziło do zwiększenia liczby beleczek kostnych, a przestrzenie między nimi były mniejsze. Duża różnica w mikroarchitekturze beleczek notowana była pomiędzy implantami z modyfikowaną powierzchnią a kontrolnymi także w okresie 2-4 tygodni po wszczepieniu.

Badanie to ma dużą wartość, ponieważ przeprowadzone zostało w warunkach in vivo – implanty ze zmodyfikowaną powierzchnią i implanty kontrolne wszczepione zostały w żuchwy 8. psów rasy beagle.

Opisane modyfikacje powierzchni implantów służą lepszemu połączeniu sztucznego wszczepu z tkankami jamy ustnej. Wciąż poszukuje się tu rozwiązania idealnego – choć przeprowadzono już wiele badań, do tej pory nie udało się go znaleźć.  

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS