Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Prezydium NRL: poselski projekt rozmija się z zapowiedziami Ministra Zdrowia
  • 26-10-2020
 

 

 

 

 

 

Prezydium NRL zapoznało się z poselskim projektem ustawy antycowidowej. Wyraziło głębokie zaniepokojenie i rozczarowanie przygotowanym dokumentem: „Spodziewaliśmy się wsparcia, zachęty, wzmocnienia. W zamian za to w proponowanych regulacjach znajdujemy odbicie wrogich wypowiedzi polityków, obarczających nasze środowisko odpowiedzialnością za dramatyczną sytuację w ochronie zdrowia. Dostajemy rozwiązania restrykcyjne, dyscyplinujące, dzielące środowisko, prowokujące konflikty wewnętrzne i z otoczeniem, co grozi dodatkowym osłabieniem zaufania do środowiska lekarskiego, a także pozostałych zawodów medycznych”.

Zauważono, że:

  • projekt budzi wiele zastrzeżeń odnoszących się do spraw związanych z bezpieczeństwem pacjenta, brakiem dostatecznego wsparcia prawnego, organizacyjnego i finansowego dla wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów oraz innych zawodów medycznych w zakresie prac wykonywanych w czasie pandemii;

  • w proponowanych przepisach wydać zarzewie konfliktów wewnętrznych;

  • poselski projekt rozmija się zapowiedziami Ministra Zdrowia;

  • i tym razem twórcy ustawy zapomnieli o zwolnieniu lekarzy od nadmiaru biurokratycznych obowiązków.

Nie popiera się także pomysłu na uproszczenie procedury przyznawania prawa wykonywania zawodu cudzoziemcom i wskazuje na aspekt etyczny propozycji „podkupienia” lekarzy z innych krajów – gdyż w ich ojczyznach również walczy się o zdrowie i życie mieszkańców. Nie ma też zgody na niesprawiedliwe rozwiązanie dotyczące uprawnień związanych ze świadczeniami chorobowymi czy ubezpieczeniami, które nierówno traktują lekarzy i lekarzy dentystów, lekarzy na kontraktach oraz pozostałych pracowników medycznych.

Źródło: NIL

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS