Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Projekt ustawy „covidowej” przyjęty w Sejmie
  • 27-10-2020
 

 

 

 

 

 

22.10.2020 r. Sejm RP zdecydował o przyjęciu projektu ustawy dotyczącej walki z epidemią zakażeń koronawirusa. W projekcie znalazł się m.in. zapis zakładający podwyższenie wynagrodzeń pracowników medycznych, którzy kierowani są przez wojewodów do walki z epidemią. Ich pensje miałyby zostać podwyższone ze 150 do 200% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego na danym stanowisku. Ponadto pracownicy służby zdrowia, którzy pracują przy zwalczaniu epidemii, mieliby prawo do 100% zasiłku chorobowego na czas kwarantanny i izolacji.

W projekcie znajduje się także – poddawany pod dyskusję przez Prezydium NRL – przepis o możliwym zatrudnianiu w trybie uproszczonym w naszym kraju lekarzy specjalistów, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe poza Unią Europejską.

W projekcie znalazł się też zapis, że nie popełnia przestępstwa pracownik medyczny, który lecząc pacjentów z COVID-19 i działając w szczególnych okolicznościach dopuścił się czynu zabronionego, chyba że czyn ten był wynikiem rażącego niezachowania ostrożności.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS