Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Poruszenie w środowisku medycznym po słowach wicepremiera Jacka Sasina
  • 14-10-2020
 

 

 

 

 

Prezes NRL Andrzej Matyja błyskawicznie zareagował na wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina, który 13.10.2020 r. w godzinach porannych w Programie I Polskiego Radia w swojej wypowiedzi zarzucił części środowiska lekarskiego niechęć do wykonywania obowiązków wynikających z zawodu lekarza w czasie epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19 . W tym samym dniu wystosowany został list do wicepremiera J. Sasina, w którym prezes NRL domaga się przeprosin dla polskich lekarek i lekarzy oraz pisze: „Pana wypowiedź jest policzkiem wymierzonym całemu środowisku i podważa zaufanie do zawodu lekarza i lekarza dentysty”.

A. Matyja argumentuje, że nie docierają do niego sygnały – pomimo stałego kontaktu z resortem zdrowia – o tym, że lekarze nie chcą wykonywać należnych im obowiązków. Przywołuje na dowód, że „(...) W czasie pandemii lekarze stanęli w obliczu np. braku środków ochrony osobistej, testów, odpowiedniego sprzętu, chaosu decyzyjnego i organizacyjnego, a mimo to robili i robią wszystko, by walczyć o zdrowie i życie pacjentów (...)”.

Prezes NRL wskazuje również, że samorząd lekarski od wielu tygodni bezskutecznie upomina się o wprowadzenie na czas epidemii rozwiązań prawnych, dzięki którym zmodyfikowane zostałyby zasady odpowiedzialności cywilnej i karnej w związku z działaniami podejmowanymi przez lekarzy w ramach ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS