Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Pacjenci z częściowym uzębieniem wymagają specjalistycznej opieki i jasnej komunikacji
  • 15-10-2020
 

 

 

 

 

 

Starzenie się społeczeństwa powoduje, że stomatolodzy i technicy dentystyczni coraz częściej spotykają się z problemem utraty zęba lub zębów związanym z wiekiem pacjenta. Głównym wyzwaniem opieki nad pacjentami z częściowym uzębieniem jest więc wprowadzenie koncepcji profilaktyki stomatologicznej i długoterminowej, kompleksowej opieki.

 

Bardzo istotna jest jasna komunikacja z pacjentami przed rozpoczęciem leczenia i zapewnienie, że cel stomatologa jest taki sam, jak i pacjenta, czyli przywrócenie prawidłowej funkcjonalności i estetyki tkanek jamy ustnej.

Współcześnie pacjenci najczęściej chcą szybkich i ekonomicznych rozwiązań swoich problemów dentystycznych, ale nie zawsze takie podejście jest korzystne dla ich zdrowia. Dlatego bardzo ważne jest, aby pacjentów edukować, gdyż powinni rozumieć znaczenie długoterminowego postępowania medycznego dla zwiększenia szansy na wieloletni sukces zastosowanej terapii protetycznej. Pacjenci muszą być również świadomi i tego, że nie zawsze leczenie protetyczne kończy się pełnym sukcesem. Jest to istotne, ponieważ przekazy medialne, jakie do nich docierają, najczęściej pomijają aspekty niepowodzeń terapii w nowoczesnej stomatologii– nielicznych wprawdzie, jednak istniejących. Pacjenci powinni też wiedzieć, jakie są konsekwencje niepowodzenia wybranej terapii.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS