Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Jak prawidłowo postępować z silikonem technicznym?
  • 27-07-2020
 

 

 

 

 

 

Silikony techniczne wymagają właściwego przygotowania, przechowywania oraz obróbki. Technik dentystyczny bądź stomatolog powinni przechowywać te materiały w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Ważne jest również, aby nie poddawać masy działaniu ekstremalnych temperatur – nie podgrzewać ani nie zamrażać, gdyż może to spowodować wydzielanie się oleju. Należy również pamiętać, aby w okresie letnim nie składać pobranych wycisków do lodówki.

Producenci apelują, aby nie mieszać ich produktów oraz wystrzegać się łączenia silikonów kondensacyjnych z addycyjnymi, oraz nie używać mas po upływie terminu przydatności do użycia.

Warto również zwrócić uwagę na wpływ temperatury na wiązanie silikonu: im wyższa, tym czas wiązania krótszy. Dodatkowo silikony kondensacyjne wiążą szybciej po dodaniu katalizatora. Jednak gdy substancji pomocniczej będzie zbyt dużo, może to spowodować odkształcenie masy podczas procesu wiązania.

Nie należy zapomnieć o prawidłowej dezynfekcji wycisków silikonowych pobranych z jamy ustnej pacjenta. Najlepiej powyższy proces przeprowadzać w wodnych oraz alkoholowych środkach bakteriobójczych. Optymalny czas dezynfekcji to 15-20 minut.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS