Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Niepełnosprawni i skomplikowane przypadki – duża dotacja na kształcenie w USA
  • 30-06-2020
 

 

 

 

 

Szkoła Dentystyczna na Uniwersytecie w Nowym Jorku otrzymała dotację w wysokości prawie dwóch milionów dolarów na szkolenie dentystów i innych pracowników służby zdrowia w zakresie opieki stomatologicznej dedykowanej niepełnosprawnym i pacjentom zmagającym się ze skomplikowanymi chorobami. Szkolenie to ma być zintegrowane z istniejącym na tamtej uczelni programem zaawansowanej edukacji w stomatologii dziecięcej – mają powstać nowe programy edukacyjne dla lekarzy dentystów oraz higienistek stomatologicznych, którzy opiekują się pacjentami niepełnosprawnymi.

To bardzo dobra inicjatywa, ponieważ wielu dentystów ogólnych nie ma umiejętności, doświadczenia i zdolności do opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Ponadto stomatologia dla osób specjalnej troski nie jest formalnie uznawana za akredytowaną specjalizację, a tymczasem wiele osób niepełnosprawnych ma zły stan zdrowia i ogromne problemy z dostaniem się do dentysty, który potrafi poradzić sobie i ze skomplikowanymi przypadkami, i z udzieleniem pomocy osobie wymagającej specjalnej troski.

Całość kształcenia ma być realizowana w ramach działającego już na uczelni programu Bridging the Gap. Dzięki temu szkoleniu na zostać wypełniona luka istniejąca w zapotrzebowaniu na wyspecjalizowane w obsłudze pacjentów specjalnej troski kadry stomatologiczne – dentystów i higienistki.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS