Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

NFZ– kryteria przyznania rekompensaty za utracone dochody
  • 22-05-2020
 

 

 

 

 

Na stronie NFZ pojawiła się informacja na temat kryteriów przyznawania rekompensaty za utracone dochody dla pracowników medycznych, którzy pracując z pacjentami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 lub podejrzanymi o zakażenie, decyzją Ministra Zdrowia nie mają możliwości świadczenia pracy osobom niezakażonym. Jedyną formą udzielania świadczeń przez wymieniony personel medyczny innym osobom są teleporady.

W myśl wspomnianych kryteriów pracownikom przysługuje rekompensata:

  • 80% wartości wynagrodzenia brutto otrzymanego przez daną osobę w innych miejscach pracy za marzec 2020 r. albo miesiąc poprzedzający ten, w którym nastąpiło objęcie ograniczeniem. Przy czym w kwocie tej nie uwzględnia się wynagrodzenia z tytułu świadczeń zdrowotnych, których udzielanie nie wiąże się z bezpośrednim kontaktem z pacjentem (np. świadczenia udzielane za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności)

albo

  • 50% wynagrodzenia zasadniczego danej osoby w szpitalu, w którym będzie objęta ograniczeniem za marzec 2020 r., a w przypadku, gdy osoba ta nie była w tym czasie zatrudniona w danym szpitalu 50% wysokości miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego tej osoby w szpitalu na dzień udostępniania informacji.

    W przypadku osoby zatrudnionej na innej podstawie niż stosunek pracy w wysokości 50% wynagrodzenia należnego za marzec 2020 r., a w przypadku, gdy osoba ta nie była w tym czasie zatrudniona w tym szpitalu w wysokości 50% miesięcznego wynagrodzenia tej osoby w szpitalu na dzień udostępniania informacji.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS