Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Apel zawodów medycznych do środowiska lekarskiego
  • 23-03-2020
 

 

 

 

 

Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej w dniu 19 marca 2020 opublikowany został Apel zawodów medycznych do środowiska lekarskiego. Podpisany został on przez Prezesów: Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, Naczelnej Rady Aptekarskiej, Naczelnej Rady Lekarskiej i Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

W apelu znalazły się słowa podziękowania za pracę i uznanie za współpracę dla lekarzy w trudnym czasie, jakim jest pandemia związana z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Zaapelowano także do wszystkich lekarzy o przestrzeganie prostych zaleceń.

Po pierwsze, aby ograniczyć badania profilaktyczne do tych, które są koniecznie wymagane do bieżącego diagnozowania, natomiast badania okresowe przełożyć na później. Wynika to z obecnego przeciążenia laboratoriów diagnostycznych pracą związaną z badaniem próbek dotyczących potencjalnego zakażenia koronawirusem.

Po drugie, aby nie przepisywać leków na zapas, ponieważ może to doprowadzić do braków w zaopatrzeniu. Ponadto przepisywanie leków na wszelki wypadek mija się z celem, gdyż wiele z nich nie zostanie wykorzystanych i ostatecznie po upływie daty przydatności do użycia znajdzie się w koszu na śmieci.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS