Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Czy wnioski dentystów zaleją NFZ?
  • 18-02-2020
 

 

 

 

 

31 stycznia 2020 r. podjęta została uchwała Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej dotycząca działań zmierzających do dostosowania warunków umowy o udzielanie świadczeń finansowanych ze środków publicznych do aktualnych kosztów realizacji tych umów.

W uchwale wzywa się wszystkich lekarzy dentystów, którzy są stroną umowy kontraktowej z NFZ do składania wniosków o zmiany warunków finansowych umowy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w momencie zawierania tejże umowy. Powodem wezwania do takich działań są żenująco niskie wyceny świadczeń stomatologicznych realizowanych w ramach kontraktu z Funduszem Zdrowia.

Jednocześnie w uchwale zobowiązuje się Komisje Stomatologiczne Okręgowych Rad Lekarskich do aktywnego działania na rzecz rozpowszechniania wezwania zamieszczonego w przytoczonej uchwale, udzielania pomocy w opracowywaniu wniosków, monitorowania liczby składanych wniosków, a także podjęcia rozmów, których celem ma być uwzględnienie złożonych wniosków oraz raportowanie do Komisji Stomatologicznej NRL w wymienionych kwestiach.

Źródło: NIL

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS