Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Ważny dla dentystów przepis przejściowy
  • 22-01-2020
 

 

 

 

 

Wskutek wprowadzenia ustawy zmieniającej ustawę Prawo atomowe, pojawił się istotny dla dentystów przepis przejściowy – o czym poinformowała Komisja Stomatologiczna NRL. W art. 20 wspomnianego aktu prawnego można przeczytać, że podmiot odpowiedzialny za kierownictwo jednostek organizacyjnych wykonujących działalność związaną z narażeniem, zobowiązany jest w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy dostosować kwalifikacje pracowników do kategorii pracowników zgodnie z art. 17 ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, a także – co NRL podaje wytłuszczonym drukiem – przeprowadzić szkolenie kadry pracowniczej zgodnie z przepisami art. 11 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

Ponadto kierownik w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie powyższej ustawy ma obowiązek przeprowadzić ocenę narażenia osób z ogółu ludności, o której mowa w art. 9 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, oraz wdrożyć system, o którym mowa w art. 18a ustawy zmienianej w art. 1.

 

Oprócz tego podmiot odpowiedzialny za kierownictwo w terminie 2 lat od wprowadzenia powyższej ustawy w życie ma obowiązek dostosować programy zapewnienia jakości do wymagań określonych w przepisach art. 7 ust. 2a i 2b ustawy zmienianej w art. 1.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS