Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Rok 2019 w stomatologii
  • 10-01-2020
 

 

 

 

Rok 2019 w stomatologii obfitował w wiele wydarzeń. Przypominamy te, które mogą znacząco wpłynąć na światową i krajową stomatologię już w tym roku.

  • „The Lancet” opublikował artykuł, z którego jednoznacznie wynika, że zdrowie jamy ustnej ma wpływ na zdrowie całego organizmu. Daje to stomatologom kolejny poważny argument w budowaniu świadomości pacjentów.

  • W lutym ubiegłego roku opublikowano „Rekomendacje Grupy Roboczej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii”. Dokument ten zawiera szczegółowe wytyczne, kiedy pacjentowi należy podać antybiotyk, a kiedy należy się od tego powstrzymać.

  • Apel o wydobycie stomatologii publicznej z niszy – od kilkunastu lat obserwuje się marginalne zainteresowanie władz sprawami publicznej stomatologii. Dlatego NRL zwróciła się do ministra zdrowia z apelem, aby rząd polski był otwarty na wszelkie rozwiązania ułatwiające dostęp do zdobywania specjalizacji oraz wpływające na zwiększenie nakładów na publiczną stomatologię.

  • Koalicja anty-HPV – pomysł narodził się dzięki Wielkiej Brytanii; u podwalin znajdują się szczepienia młodych Brytyjczyków przeciw HPV. Inicjatorem powstania koalicji jest brytyjska organizacja Oral Health Foundation. HPV to jeden z największych problemów epidemiologicznych w Europie; chorobie wywołanej przez wirusa towarzyszy również wiele zmian w jamy ustnej – włącznie z nowotworami tego obszaru. Profilaktyka zakażeń ma zatem kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia jamy ustnej.


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS