Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Dwie kobiety z Kolorado leczą dziecięce zęby na całym świecie
  • 12-08-2019
 

 

 

 

 

Kim Troggio oraz Laurie Mathews ponad 20 lat temu postanowiły, że poprzez edukację i szerzenie profilaktyki zaczną pomagać dzieciom pochodzącym z biednych krajów, których rodziców nie stać na profesjonalną opiekę dentystyczną. Ich pierwsza podróż odbyła się do wioski położonej u podnóża Mount Everestu. Cały potrzebny sprzęt kobiety zapakowały na dostępny tam środek transportu – jaki. Dzieciom w wybranej wiosce pomoc była potrzebna – powszechne były infekcje jamy ustnej oraz bóle zębów dokuczające nieletnim pacjentom nieraz przez wiele lat.

 

Kim podkreśla, że aby zostać wolontariuszem, nie trzeba mieć ukończonych studiów wyższych, ponieważ ich wolontariat polega na edukowaniu i szerzeniu profilaktyki schorzeń jamy ustnej poprzez rozdawanie szczoteczek do zębów oraz aplikację fluoru na zęby. Najważniejsze aby wolontariusz posiadał serce do wykonywanej przez siebie pracy.

Na początku liczba osób, którym Kim i Laurie pomogły, wynosiła około 500. Z biegiem lat liczba ta powiększała się i dziś obie panie mogą pochwalić się, że pomagają 25 000 dzieci rocznie. W ciągu dwóch dekad ich pracy poprawiła się też świadomość ludzi – wielu coraz chętniej przyłącza się do przedsięwzięcia. Obecnie w każdym projekcie znajduje się około pięciu dentystów, dwie higienistki i około 10 wolontariuszy.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS