Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Protest lekarzy
  • 25-06-2019
 

 

 

 

Z uwagi na pogarszającą się sytuację w ochronie zdrowia, wybiórcze realizowanie porozumienia kończącego protest rezydentów, zaostrzenie kar grożących za popełnienie błędu medycznego, coraz większa liczba lekarzy skłania się do kolejnego protestu. Medycy chcą ograniczyć swoje dyżury w poradniach i szpitalach – do równoważnika jednego etatu, planowane jest również masowe wypowiadanie tzw. klauzuli opt-out – od końca sierpnia, z mocą od 1 października.

Medycy podkreślają, że w głównej mierze ich niezadowolenie jest efektem działań rządu, który nie dotrzymał zawartego porozumienia. Przygotowana nowelizacja ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty nie odpowiada bowiem temu, co lekarze zgłaszali w postulatach. Ponadto NRL uważa, że planowane zaostrzenie sankcji przewidywanych przez kodeks karny za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjenta niekorzystnie wpłynie na całą kadrę lekarską.

 

Poprzez akcję ograniczania pracy, która ma ruszyć już 1 października, medycy chcą wywalczyć między innymi wzrost budżetu przeznaczanego na zdrowie Polaków. Jak wynika z przeprowadzonego referendum, spora część lekarzy jest zainteresowana protestem, co tylko wzmocni jego siłę.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS