Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

10. Kongres Polonii Medycznej
  • 24-06-2019
 

 

 

W dniach 26 maja – 1 czerwca 2019 r. w Gdańsku obradował Kongres Polonii Medycznej. Miał on na celu integrację oraz współpracę polskich lekarzy z całego świata. Umożliwił również kontakt i współpracę pomiędzy studentami, początkującymi lekarzami oraz doświadczonymi specjalistami. Uczestnikami tego wydarzenia byli lekarze z czternastu krajów.

Największym zainteresowaniem podczas Kongresu cieszyły się nowoczesne technologie oraz ich wpływ na spektakularny rozwój różnych dziedzin medycyny, których zadaniem jest pomóc osobom chorym – hospitalizowanym, jak i leczącym się w domu, oraz zdrowym – aby dłużej podtrzymać ich sprawność.

Zwrócono uwagę na cyfrowe rozwiązania w stomatologii. Według Lisy Budy z San Francisco, dzięki rozpowszechnieniu digitalizacji nareszcie stała się ona praktyką w nowoczesnym gabinecie dentystycznym. Dzięki cyfrowym rozwiązaniom, bez wychodzenia i czekania tygodniami, w jeden dzień zostanie wykonane uzupełnienie protetyczne. To duże ułatwienie pracy dentysty, protetyka i komfort dla pacjenta.

Rozmawiano też m.in. o tajnikach medycyny precyzyjnej, czyli opartej na badaniu genetycznym i stosowaniu leków dobranych indywidualnie do pacjenta, a także o wykorzystaniu laparoskopii w zabiegach medycznych i kształceniu lekarzy na Wschodzie i Zachodzie.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS