Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Szokujące: najwięcej opioidów dla nastolatków
  • 13-06-2019
 

 

 

 

Z nowego badania przeprowadzonego w Bostońskim Szpitalu Dziecięcym (USA) wynika, że prawie 60 proc. wizyt nastoletnich dzieci i młodych dorosłych u stomatologa zakończyło się wypisaniem recepty na opioidy zamiast na nieopioidowy lek przeciwbólowy. W badaniu, które objęło nastolatków w wieku 13-17 lat i młodych dorosłych w wieku 18-22 lat, którzy w latach 2005-2015 korzystali z wizyt u dentysty, więcej niż połowa spotkań spowodowanych nagłym zdarzeniem zakończyła się receptą na opioidy.

Badacze ze wspomnianej lecznicy oraz z Harvard Medical School uznali te dane za szokujące i podkreślają konieczność szybkiego opracowania wytycznych podobnych tym, które odnoszą się do dorosłych, a dotyczących przepisywania opioidów w młodszych populacjach pacjentów.

 

Nadużywanie opioidów jest bardzo poważnym problemem, gdyż nastolatki i młodzi dorośli są szczególnie podatni na uzależnienie od tych substancji. Z badań przeprowadzonych wcześniej wiadomo, że ryzyko uzależnienia wzrasta o ponad 30 proc. u osób, które w młodym wieku korzystały z leków opioidowych.  

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS