Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Jakość w rejestracji – klucz do satysfakcji pacjenta
  • 21-05-2019
 

 

 

 

W czasach, kiedy wzrasta konkurencja na rynku usług stomatologicznych, kluczowym elementem zarządzania strategicznego każdego podmiotu leczniczego – niezależnie od tego, czy jest to gabinet stomatologiczny czy pracownia technika dentystycznego – jest jakość. Na jakość udzielanych świadczeń w dużym stopniu wpływają między innymi posiadane zasoby finansowe, ale również jakość oceniana jest przez pryzmat satysfakcji, jaką pacjent odczuwa po skorzystaniu z usług medycznych.

Jakość świadczenia usług medycznych oceniana jest obecnie przez pacjenta od progu lecznicy, dlatego konieczność ciągłego monitorowania preferencji i oczekiwań oraz satysfakcji pacjenta powinno rozpoczynać się już od poczekalni i rejestracji. Pacjenci, kiedy trafiają do rejestracji, oczekują jak najlepszej opieki medycznej – nie tylko od osoby, która będzie umawiać wizytę u specjalisty, ale od całego zespołu medycznego. I jeśli pacjenci w rejestracji traktowani są uprzejmie i nie napotkają od razu na problemy (chociażby związane z umówieniem terminu wizyty), to odczuwają duże zadowolenie, a ich satysfakcja z usługi medycznej rośnie.

Rejestracja jest także obszarem, w którym następuje pierwszy przepływ informacji pomiędzy pacjentem a personelem podmiotu medycznego. Dlatego istotne jest, aby również jakość komunikacji w rejestracji była na odpowiednio wysokim poziomie. Dla pacjentów ważna jest też uprzejmość personelu rejestracji, gdyż wpływa ona na subiektywną ocenę całego (!) podmiotu medycznego.

Rejestracja jest zatem obszarem strategicznym – tu dochodzi do wykreowania pierwszego wrażenia na temat jakości, której można spodziewać się w dalszym toku postępowania leczniczego czy protetycznego.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS