Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Biała Księga Opieki Endodontycznej
  • 15-03-2019
 

 

 

 

 

W ramach inicjatywy FDI zatytułowanej „Endodontics in General Practice”, wspieranej przez Dentsply Sirona, ukazała się „White Paper on Endodontic Care” („Biała Księga Opieki Endodontycznej”), która określa skalę globalnego obciążenia nieprawidłowościami w zdrowiu zębów wymagających leczenia kanałowego, oraz proponuje rozwiązania ukierunkowane na pacjenta i mające na celu poprawę zdrowia endodontycznego. Dokument odchodzi od skupiania się tylko i wyłącznie na korzeniach zęba, czyli dotychczasowego meritum leczenia kanałowego, a nawołuje do tego, aby zająć się szerszym aspektem zdrowia endodontycznego – które wpływa na utrzymanie zębów w jamie ustnej i na ogólny stan zdrowia pacjenta. Kompleksowość podejścia do opieki endodontycznej ma stawiać pacjenta – jako całość – na pierwszym miejscu.

Jak powiedziała prezydent FDI, dr Kathryn Kell, należy odejść od koncentrowania się na wynikach leczenia, które skupiają się wyłącznie na celach technicznych i objawach klinicznych po leczeniu. I przyjrzeć się bliżej, w jaki sposób można zapewnić lepszą całościową opiekę pacjentom.

 

Prace prowadzone przez zespół zaangażowany w projekt mają służyć dobru ludzi na całym świecie, a nie tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS