Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Polska kariera hollywoodzkiego uśmiechu
  • 02-02-2009
 

 

Stomatologia premium w Polsce ma się coraz lepiej. Prawie każda klinika stomatologiczna odnotowuje kilkudziesięcioprocentowy wzrost obrotów - głównie z tytułu wykonywania wszczepów. Szacuje się, że na implanty Polacy wydali w zeszłym roku ok. 240 mln zł – to obliczenia prof. Andrzeja Wojtowicza, kierownika Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS). Z kolei Witold Łopuszański, prezes firmy Nobel Biocare Polska, filii szwajcarskiego producenta implantów, uważa, że nasi rodacy mogli na wszczepy wydać nawet 60 mln więcej. Rozbieżności w szacunkach wynikają z posiadania niepełnych danych i ze zróżnicowanych cen, które obowiązują w gabinetach. Przeciętny koszt jednego implantu to ok. 5 – 6 tys. zł. Bywają jednak i modele dużo droższe – najkosztowniejsze implanty są na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Polska, pomimo znacznego przyspieszenia rozwoju rynku implantów, wciąż odstaje od reszty krajów Europy. Np. w Niemczech rocznie wszczepia się ok. 800 tys. implantów; u nas ok. 20x mniej.

Rynek wciąż się rozwija – widać to po statystykach, z których wynika, że choć na implanty wciąż najczęściej decydują się osoby zamożne, managerowie wysokiego szczebla i pracownicy mass mediów, to coraz częściej tę formę spełnienia marzenia o idealnym uśmiechu wybierają pracownicy niższych szczebli czy mniej zamożni obywatele. Pierwsza kategoria pacjentów ceni czas i praktyczność rozwiązań; ci drudzy często liczą po zaimplantowaniu na poprawę sytuacji życiowej i codziennego komfortu.

 

Moda na idealny, piękny uśmiech przyszła zza oceanu – hollywoodzka, coroczna gala wręczania Oskarów to okazja do zaprezentowania się światu, rzecz jasna – z jak najatrakcyjniejszej strony. Dlatego przed galą jej uczestnicy odwiedzają centra kreowania pięknego uśmiechu. Jednym z najpopularniejszych jest Century City Aesthetic Dentistry Billa Dorfmana – firma należąca do jednego z najbardziej znanych stomatologów w Los Angeles. Najczęściej pacjenci wykonują wybielanie zębów (koszt ok. 450$) albo robią licówki (zależnie od ilości i jakości: nawet kilkadziesiąt tys. $).

Centra odwiedzają nie tylko nominowani do Oskara.

- Trafiają do nas głównie ludzie biznesu i menedżerowie, ale w ostatnich pięciu, sześciu latach wyraźnie wzrosła liczba klientów z grup o niższych zarobkach, w tym nawet pracowników fizycznych - mówi Susan Petruska, dyrektor Esthetic Dentistry w Pittsburgu (Pensylwania).

Wynika więc z tego, że polski kierunek rozwoju popularności implantologii i innych dziedzin stomatologii estetycznej pokrywa się z modelem amerykańskim. Z tego powodu należy się spodziewać dalszego wzrostu obrotów klinik z tytułu wykonywanych zabiegów estetyczno - protetycznych.

 

Źródło: „Forbes”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS