Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Na ratunek wiewiórce metodą DIY
  • 11-07-2018
 

 

 

 

Wprawdzie jedyną metodą DIY (z ang. Do It Yourself – zrób to sam) bezpieczną dla zdrowia jamy ustnej jest szczotkowanie zębów wraz z nitkowaniem, ale przypadek wiewiórki zwanej Bucky pokazał, że filmy DIY znalezione na jednym z kanałów internetowych mogą jednak okazać się pomocne – o ile, oczywiście, zawarte w nich rady i instruktaże zostaną zastosowane rozsądnie.

Bucky jest wiewiórką z okolic Glasgow. Jedna z właścicielek tamtejszych domów zauważyła, że wiewiórka jest przeraźliwie chuda. Baczniejsza obserwacja przyniosła rozwiązanie zagadki niedożywienia zwierzątka: powodem okazały się silnie przerośnięte zęby – konkretnie siekacze, które wyglądały jak ogromne, wystające z pyszczka kły. Przerośnięcie siekaczy było tak silne, że zęby zwijały się, uniemożliwiając zamknięcie pyszczka i gryzienie. Stanowiły też zagrożenie dla oczu. Zęby wiewiórek rosną przez całe życie, dlatego zwierzęta te ścierają je, gryząc twarde przedmioty. Jeśli z jakichś powodów tego nie robią, siekacze przerastają, co utrudnia, a z czasem uniemożliwia wiewiórce pobieranie pokarmu i picie.

Kobieta postanowiła pomóc zwierzęciu. Złapała wiewiórkę, owinęła w ręcznik i według instruktażu znalezionego na portalu z filmami przycięła zgrabnie siekacze cążkami do drutu. Nie był to zabieg bolesny, gdyż wiewiórki nie mają zakończeń nerwowych w zębach. Jak opowiadała, zwierzątko nie wyrywało się – jakby czuło, że chce się mu pomóc. Po zabiegu Bucky wypuszczono na wolność, gdzie w pierwszej kolejności zaczęła nagryzać korę drzewa.

 

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS