Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Co kobiety mają do marketingu stomatologicznego?
  • 07-02-2018
 

 

 

 

 

Panie mogą odegrać znaczącą rolę w zwiększaniu liczby pacjentów, którzy odwiedzają twój gabinet stomatologiczny. I to na dwa sposoby. Z badań wynika bowiem, że kobiety najczęściej w rodzinach czują się odpowiedzialne za czuwanie nad zdrowiem dzieci i małżonka oraz innych bliskich. Ponadto panie najczęściej dają też dobry przykład, odwiedzając regularnie dentystę w celu skontrolowania stanu zdrowia swojej jamy ustnej, jak i dzieci. Używając też trafnej argumentacji potrafią przekonać opornych mężów do odwiedzenia gabinetu stomatologicznego.

W oparciu o powyższe eksperci zajmujący się marketingiem medycznym zachęcają, aby to panie stały się głównymi odbiorcami działań marketingowych dedykowanych pacjentom. W praktyce powinno się to przełożyć na konkretne działania mające na celu zwrócenie uwagi kobiet na problem lub produkt i przedstawienie rzeczowych, wyczerpujących informacji na temat oferty.

Kobiety reagują dużo bardziej emocjonalnie od mężczyzn, dlatego do skorzystania z oferty skłoni je pewność, że jest to produkt wysokiej jakości, który dla ich bliskich może być źródłem wielu korzyści zdrowotnych. Taką pewność daje kobiecie rzetelna informacja i edukacja oraz świadczenie usług na najwyższym poziomie. Polecenie usług dentysty najbliższym przez zadowoloną pacjentkę to najlepsza rekomendacja dla gabinetu.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS