Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

59 igieł zamiast jednej – nowa metoda znieczulenia na testach
  • 12-10-2017
 

 

 

 

 

 


Czy znieczulenie stomatologiczne podane z zastosowaniem 59 igieł może być mniej bolesne niż to, które aplikuje się tradycyjnie lub komputerowo poprzez tylko jedną igłę? Podobno tak.

Naukowcy z Brazylii i USA rozpoczęli właśnie kliniczne testy nowej metody podawania leków znieczulających w obrębie jamy ustnej. Innowacja polega na tym, że urządzenie, dzięki któremu analgetyk stosowany miejscowo aplikowany jest bezboleśnie, zaopatrzony jest aż w 59 mikroigieł. Każda z nich ma długość 700 mikrometrów. Takie rozwiązanie sprawia, że przekłucie tkanki – bolesne przy zastosowaniu jednej igły – nie jest odczuwalne. Nie jest też bolesne podanie leku głęboko w tkanki. Dodatkową korzyścią jest to, że analgetyk rozprowadzany jest z większą skutecznością i dociera głębiej niż w przypadku znieczulenia aplikowanego tradycyjnie.
 

Jeśli testy dostarczą pozytywnych wyników, osoby odczuwające strach przed dentystą i leczeniem związany z bolesnymi iniekcjami środków przeciwbólowych będą mogły odwiedzać stomatologów bezstresowo: bo nie będzie bolą ani samo leczenie, ani podanie znieczulenia.
Źródło: „News Medical Life Sciences”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS