Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

LDEK: pismo w sprawie przywrócenia terminu składania wniosków
  • 18-05-2017
 

 

 

 

NRL zainterweniowała w sprawie przesunięcia terminu składania wniosków o zdawanie egzaminu LDEK i LEK. Do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła trafiło pismo podpisane przez prezesa NRL Macieja Hamankiewicza o następującej treści:

"Wobec słusznych, moim zdaniem, protestów studentów medycyny i młodych lekarzy w związku z informacją, którą zamieszczono na stronach MZ i CEM o zmianie w systemie SMK daty zamknięcia składania w obecnej sesji wniosku o zdawanie LEK i LDEK z 15 lipca na 30 czerwca, zwracam się z prośbą o przywrócenie poprzednio obowiązującego terminu, tj. 15 lipca. (…)”.

Szef NRL zwraca uwagę, że w wielu uczelniach medycznych ostatni egzamin dla studentów jest organizowany w ostatnich dniach czerwca lub nawet na początku lipca. Zmiana terminu składania wniosków poskutkuje tym, że tegoroczni absolwenci niektórych uczelni nie będą mogli złożyć w CEM zaświadczeń z OIL o wpisaniu do rejestru. Tym samym nie będą mogli przystąpić do LEK i LDEK na jesieni – co wywołuje protesty studentów ostatniego roku medycyny i stomatologii.

„Konsekwencją wprowadzenia wymienionej zmiany terminu może być niewielka liczba przystępujących do LEK i LDEK w sesji jesiennej 2017 r. Moim zdaniem nie należy zmieniać zasad w sposób utrudniający spełnienie wymogów ponieważ stwarza to uzasadnione wrażenie, że informatyzacja systemu kształcenia lekarzy zamiast ułatwiać, raczej skomplikuje i utrudni ten proces" – napisano w liście do szefa resortu zdrowia.

Źródło: NIL


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS