Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Laser – wiązka nowych możliwości
  • 17-05-2017
 

 

 

 

Jeszcze niedawno aparat rtg znajdujący się w gabinecie stomatologicznym był rzadkością. Obecnie to standard, dzięki któremu przed stomatologami otworzyły się nowe możliwości usprawnienia systemu leczenia, a sami pacjenci uzyskali większy komfort terapeutyczny: nie muszą tracić czasu i energii na poszukiwanie pracowni rtg, bo wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia i monitorowania procesu terapeutycznego znajdują w jednym miejscu. Stomatologia jednak idzie naprzód. Pacjenci natomiast podążają za tym trendem i coraz częściej kierują swoją uwagę w stronę rozwiązań, dzięki którym nie będą musieli doświadczać przykrego dla nich borowania. Stąd coraz większe zainteresowanie laserem stomatologicznym.

Terapiami laserowymi interesuje się nie tylko coraz więcej pacjentów, ale także opiekunów potencjalnych pacjentów – ponieważ leczenie chorób jamy ustnej wiązką światła kojarzy się z brakiem borowania i bólu. Dla opiekunów nieletnich, seniorów lub osób niepełnosprawnych poddanie podopiecznego terapii, która nie będzie dla niego stresująca, oznacza większy komfort również dla opiekunów.

Upowszechnienie leczenia laserowego w stomatologii wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju dentystycznego biznesu. Korzyści z wprowadzenia lasera do gabinetu może być sporo:

  • większa liczba pacjentów (dorosłych i dzieci), szczególnie tych, którzy zmagają się ze strachem przed standardowym leczeniem stomatologicznym;

  • poszerzenie oferty o usługi dotychczas niewykonywane, np. z zakresu stomatologii estetycznej czy anti-ageing;

  • osiągnięcie poszukiwanej obecnie przez pacjentów kompleksowości usług;

  • wyższe przychody z tytułu wykonywania większej liczby zabiegów oraz zabiegów droższych czy bardziej skomplikowanych.

Korzyści, jak widać, wiele. Wystarczy się na nie otworzyć.

Źródło: Opracowanie własne

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS