Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Regeneracja miazgi zamiast leczenia kanałowego?
  • 12-07-2016
 

 

 

 Brytyjskie Royal Society of Chemistry uhonorowało nagrodą nowatorskie podejście naukowców z Harvard University i University of Nottingham do leczenia zębów z chorą miazgą. Innowacja polega na tym, że zamiast leczenia kanałowego stosowany jest preparat, który stymuluje komórki macierzyste znajdujące się w zębie. Rezultatem jest regeneracja miazgi zęba.

Twórcy innowacji podkreślają, że leczenie kanałowe, owszem, pozwala uratować chore zęby, dzięki czemu mogą służyć jeszcze przez wiele lat, ale ich niewątpliwą wadą jest toksyczny wpływ na żywe komórki.

Nowatorski biomateriał może być stosowany jak tradycyjne wypełnienie stomatologiczne, z tym że umieszcza się go w bezpośrednim kontakcie z miazgą, co stymuluje komórki macierzyste do regeneracji tkanki.

Brytyjscy naukowcy są przekonani, że wdrożenie rozwiązania na rynek stomatologiczny będzie oznaczało przełom – niewątpliwie będzie to rewolucja nie tylko dla pacjentów, którzy będą mogli oczekiwać, że po leczeniu ich zęby pozostaną nadal żywe, ale i dla samych dentystów i producentów materiałów wykorzystywanych obecnie w leczeniu kanałowym.

Źródło: University of Nottingham

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS