Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

„Selfie” – doping w staraniach o piękny uśmiech
  • 07-07-2016
 

 

 

 

 

Odbywający się na przełomie maja i czerwca tego roku w Wielkiej Brytanii Narodowy Miesiąc Uśmiechu stał się okazją do udostępnienia danych, z których wynika, że popularne zdjęcia typu selfie mogą wpłynąć na zmianę postawy względem troski o zdrowie jamy ustnej. Wiadomo, że uśmiech to potężne narzędzie ułatwiające kontakty interpersonalne na każdym polu aktywności. Aby można było wykorzystywać w pełni jego potencjał, musi być ładny i składać się ze zdrowych zębów. Z badań wynika, że mniej niż 1/3 fanów selfie pozuje do zdjęcia z otwartym uśmiechem, a ok. 33 proc. ankietowanych wskazało, że przebarwienia zębów są głównym powodem uśmiechania się bez ukazywania garnituru uzębienia. Kolejnym powodem uśmiechania się z zamkniętymi ustami były krzywe zęby.

Z badania wynika też, że bardziej chętne do ukazywania uśmiechu są panie niż panowie – ponad 80 proc. przedstawicielek płci pięknej deklarowało otwarte uśmiechanie się do obiektywu aparatu. U mężczyzn odsetek ten był o 12 proc. mniejszy.


 

Narodowy Miesiąc Uśmiechu wymyślono na Wyspach prawie 40 lat temu. Cele, jakie mu przyświecają, to profilaktyka, edukacja i zaangażowanie ludzi w troskę o zdrowie jamy ustnej. W ciągu prawie 4 dekad trwania akcji przeprowadzono szereg projektów stomatologicznych. To kampania z rozmachem: w ciągu zaledwie 2 ostatnich lat przeprowadzono ponad 2000 eventów o tematyce dentystycznej.


 

Może tak w Polsce wprowadzić Narodowy Miesiąc Uśmiechu? Bylibyśmy dla siebie milsi i z większym przekonaniem odwiedzalibyśmy dentystę.

Źródło: NationalSmileMonth.org.


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS