Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Fundusz przed sądem
  • 16-04-2015
 

 

 

 

 

„Z kilkudziesięciu skarg, jakie złożyli uczestnicy zeszłorocznego konkursu na rehabilitację, śląski NFZ nie uwzględnił ani jednej. Najbardziej uparci poskarżyli się w sądzie i wygrywają” – informuje „Gazeta Wyborcza” w wydaniu z dnia 25.03.2015 r.

W zeszłym roku gorąco było wokół ustalania kontraktów na rehabilitację na Mazowszu. W efekcie dyrektor tamtejszego oddziału Funduszu zdrowia unieważnił postępowanie i ogłosił nowy konkurs na kontrakty. Temperatura zrobiła się też wysoka wokół kontraktów zawieranych na Śląsku, kiedy to NFZ bronił przedziwnych ustaleń, które naruszały interesy podmiotów starających się o kontrakty. Niedawno Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uznał, że NFZ niesłusznie odrzucił jedną ze skarg dotyczących podziału pieniędzy na porady lekarskie wniesioną przez osobę biorącą udział w staraniach o kontrakt. Na decyzję sądu czekają jeszcze trzy z odrzuconych przez NFZ „z powodów formalnych” skarg.


 

Trudno powiedzieć, czy sądowe rozstrzygnięcia cokolwiek dają, ponieważ praktyka pokazuje, że nawet jeśli są korzystne dla świadczeniodawców, to lecznice i tak kontraktów nie odzyskują. Bywa i tak, że nieudzielenie kontraktu okazuje się końcem istnienia całych oddziałów szpitalnych. NFZ tłumaczy się ciągle tak samo: że to nie urzędnicy są winni temu, co się dzieje, ponieważ o tym, kto dostanie umowę, decyduje system informatyczny. Niemniej, świadczeniodawcy wskazują na nierówne traktowanie oferentów i nie zamierzają tak tego zostawić. Rozważają doniesienie do prokuratury.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS