Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Marzec – miesiąc troski o zdrowie jamy ustnej
  • 20-03-2015
 

 

 

 

20 marca przypada kolejny Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. FDI World Dental Federation, pomysłodawca tego święta, oraz stomatolodzy uważają, że jest powód nie tyle do celebrowania, ile do aktywnego obchodzenia – co w praktyce przekłada się na ciekawe inicjatywy mające służyć poprawie kondycji tkanek tworzących wrota zdrowia. W tym roku hasło święta jest szczególnie optymistyczne i zobowiązuje do troski o zdrowie całego ustroju poprzez dbanie o zdrowie jamy ustnej. W polskiej wersji brzmi: „Z uśmiechem przez życie” (Smile for life). Ci, którzy na bieżąco śledzili przygotowania do obchodów tegorocznego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, wiedzą, że dosłownie każdy może zostać twarzą tegorocznej edycji święta – dzięki możliwości stworzenia plakatu reklamującego Dzień z dowolnym zdjęciem z własnych zasobów fotograficznych. Aplikację do przygotowania osobistego plakatu przygotowano na stronie worldoralhealthday.com. Plakat można wydrukować, umieścić w gabinecie lub zainstalować na profilu w FB czy Twitterze.

 

Co poza tym? W niektórych przychodniach stomatologicznych przygotowano z tej okazji profilaktyczno – edukacyjne eventy, niektóre odbędą się w galeriach handlowych, np. w Zamościu, a dla dzieci i młodzieży przygotowano konkursy plastyczne, np. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radomiu.

 

Część imprez edukacyjnych odbywać się będzie również po 20 marca, ponieważ Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to apogeum obchodów związanych ze zdrowiem tego obszaru ciała. Od początku marca trwa bowiem Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej – przy czym słowo „miesiąc” ma tu znaczenie symboliczne, ponieważ działania edukacyjne trwać będą aż do połowy maja. Organizatorzy kampanii postarali się, aby w 50 centrach handlowych kraju działały stanowiska obsługiwane przez higienistki stomatologiczne, które edukują i informują m.in. o tym, jak prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej czy co jeść, a czego unikać, chcąc mieć zdrowe zęby.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS