Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Zdrowe zęby – inwestycja na topie
  • 14-08-2008
 

Piękny uśmiech to dziś standard: potrzebny w staraniach o pracę i w codziennym życiu. W ciągu ostatnich kilku lat rynek prywatnych usług dentystycznych zwiększył swoje obroty ponad pięciokrotnie. Przeciętny Polak zostawia rocznie u dentysty ok. 130 zł. Jeszcze trzy lata temu było to zaledwie 31 zł. Dynamika wzrostu w branży stomatologicznej jest tak duża, że opłaca się inwestować w tę dziedzinę.


Czynniki, które spowodowały szybki rozwój prywatnych usług stomatologicznych:

  1. Wzrost zamożności Polaków i zmiana kanonów estetycznych – lepsza praca to zazwyczaj lepsza płaca. O ile jeszcze niedawno nikogo nie dziwił widok szczerbatego kierownika, dziś firmy rekrutujące pracowników odrzucają kandydatów z zaniedbanym uzębieniem. Zmiana świadomości estetycznej spowodowała, że rodziny i znajomych też nie powinno się odstraszać nieświeżym oddechem i zepsutymi zębami. Polacy wydają najwięcej na ortodoncję i protetykę. W cenie też jest estetyka, głównie wybielanie.

  2. Rozwój nowoczesnych metod leczniczo – protetycznych – implanty stają się bardziej popularne niżeli znacznie tańsze porcelanowe koronki. Wstawienie implantu kosztuje średnio ok. 5,5 tys. zł, ale pacjent zyskuje nowy, w pełni funkcjonalny ząb, tyle że sztuczny.

  3. Brak możliwości refundowania pożądanych zabiegów – NFZ refunduje leczenie starymi i podstawowymi metodami. Współcześni pacjenci oczekują zaś kompleksowego leczenia i ratowania zębów, z odtworzeniem prawidłowej funkcjonalności i pełnej estetyki wyglądu uzębienia.

  4. Inwestycje w sprzęt i szkolenia – dobrze wyposażony gabinet dentystyczny to dla stomatologa wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Udział w szkoleniach też kosztuje niemało. Procentuje to jednak podwyższeniem jakości usług. A wyższa jakość usług oznacza zazwyczaj ich wyższą cenę. Pacjenci chętniej korzystają jednak z usług sprawdzonych specjalistów, posiadających dobrze wyposażone gabinety.


Polską stomatologię czeka kolejna rewolucja: tworzenie ogólnopolskich sieci dentystycznych. Konkurujących z prywatnymi, indywidualnymi praktykami stomatologicznymi niższymi cenami i kompleksowością usług oraz krótszym czasem oczekiwania na wizytę.


Źródło: „Polska THE TIMES”
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS