Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Będzie ostra konkurencja
  • 14-09-2013
 

 

 

„Rynek rośnie, ale pieniędzy nie przybywa – to dlatego jesienią czeka wszystkie przychodnie specjalistyczne ostra walka o kontrakty z NFZ. Jedni wygrają przyszłość, inni staną na progu bankructwa” - donosi „Gazeta Wyborcza” .  „Gazecie” udało się też ustalić, że NFZ rozpisze konkursy na pięć lat na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, stomatologię, nocną i świąteczną opiekę medyczną oraz programy profilaktyczne. W tym roku na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną przeznaczono ok. 450 mln zł, stomatologię 180 mln zł, a programy profilaktyczne – 12 mln zł.

Gazeta podkreśla, że zapowiada się ostra walka o każdą złotówkę z kontraktu. Jeszcze bardziej zdecydowana, niż trzy lata temu, kiedy kontrakty straciło w woj. małopolskim ok. tysiąc poradni. Placówki, w których pracowali świetni lekarze, przegrywały wtedy w konkursach o publiczne pieniądze, ponieważ brakowało im zaopatrzenia w konkretny sprzęt czy też nie spełniały w odpowiednim stopniu warunków o dostosowaniu przychodni do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pracownicy lecznic, które będą startować w konkursach o kontrakty, przyznają, że woleliby wiedzieć już, jakie będą kryteria i wymagania ze strony Funduszu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS