Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

List otwarty ministra zdrowia
  • 01-06-2013
 

 

 

 

Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, wystosował list otwarty na temat podjęcia debaty w sprawie odpowiedzialności zawodowej w środowisku lekarskim i poprzez to - poprawy wizerunku środowiska medycznego oraz zdobycie zaufania pacjentów. Odbiorcami pisma są wszyscy polscy lekarze.

"Chcę, abyśmy uczciwie porozmawiali o naszym środowisku" – powiedział szef resortu zdrowia o swoim liście otwartym. B. Arłukowicz zwraca uwagę na konieczność wypracowania i wprowadzenia właściwych rekomendacji oraz dobrego kodeksu etyki zawodu lekarza, dzięki którym sami lekarze będą przekonani, że dobrze leczą pacjentów, a pacjenci będą mieli zaufanie do leczących ich specjalistów. Minister zdrowia podkreślił, że dobrej reputacji lekarzy nie niszczą pojedyncze przypadki tych, którzy popełnili pomyłki podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ale „(...) zmowa milczenia, źle pojęta zawodowa solidarność". Dodał też, że w naszym kraju pracuje wielu wspaniałych, oddanych pacjentom lekarzy, pracujących ofiarnie po kilkanaście godzin na dobę.

„Wszyscy jesteśmy pacjentami takich lekarzy, ich jest zdecydowana większość" – powiedział B. Arłukowicz.

Minister liczy, że samorząd lekarski, twórca kodeksu etyki, przyjmie wezwanie do debaty nad odpowiedzialnością zawodową środowiska medyków. Zaapelował do lekarzy o zaangażowanie i współpracę.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS