Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Ewenement w Lubuskiem
  • 14-02-2013
 

 

 

W województwie lubuskim prawie połowa stomatologów mających kontrakty z NFZ nie wydała przyznanych środków przeznaczonych na lakowanie i przeglądy zębów. Niedowykonania te to prawdziwy ewenement – istnieją w tym regionie kraju już od kilku lat. Powodów, dla których dentyści nie wykorzystują w pełni przyznanych środków, jest kilka.

- Nie wszyscy stomatolodzy chętnie leczą dzieci, bo to nie są łatwi pacjenci. Dorośli boją się dentysty, a co dopiero maluchy czy nastolatki. Trzeba mieć do nich nie tylko podejście, ale i cierpliwość. Innym powodem niedowykonań jest brak wiedzy rodziców na temat tego, co należy się dzieciom u stomatologa przyjmującego w ramach umowy z NFZ. Oferta jest znacznie bogatsza niż w przypadku dorosłych. Dzieciom, oprócz leczenia, należą się także zabiegi profilaktyczne jak lakowanie szóstek czy lakierowanie zębów stałych co kilka miesięcy. Na wizytę można podejść już z kilkumiesięcznym dzieckiem – przekonuje Sylwia Malcher-Nowak,rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niejeden rodzic woli, aby dziecko u stomatologa leczone było w ramach prywatnych wizyt. Cenią spotkania adaptacyjne, dzieci lubią kąciki zabaw i kolorowe plomby. Rodzice zwracają uwagę też na inne podejście stomatologa leczącego malucha prywatnie.

Na brak pracy i chęci współpracy ze strony nauczycieli nie narzeka stomatolog przyjmujący w jednej z zielonogórskich szkół. Rodzice są zadowoleni z działania szkolnego gabinetu, cenią możliwość zarejestrowania dziecka na wizytę zaraz po lekcjach – w ten sposób nie muszą się martwić, że popołudniem będą musieli szukać czynnego gabinetu gdzieś w mieście.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS